Odszkodowanie i zadośćuczynienie za wypadek w Parku Trampolin

Większości z nas wyjście do Parku Trampolin kojarzy się ze świetną zabawą. Czasami dochodzi jednak do wypadków o czym przekonał się jeden z naszych Klientów, który doznał poważnego urazu nogi w basenie z gąbek.
Po zdarzeniu nasz Klient zgłosił szkodę bezpośrednio do Parku Trampolin ale jego przedstawiciele unikali wzięcia odpowiedzialności za zaistniały wypadek. Podobne stanowisko zaprezentowała jego firma ubezpieczeniowa twierdząc, że był to nieszczęśliwy wypadek.
Ostatecznie po ponad trzech latach procesu – pozew został złożony 7 marca 2019 r. – wyrokiem z dnia 9 listopada 2022r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie, zasądził od Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. z siedzibą w Warszawie na rzecz naszego Klienta kwotę 20 000,00 zł tytułem zadośćuczynienia, kwotę 2 314,36 zł tytułem odszkodowania za utracony zarobek oraz kwotę 779,00 zł tytułem kosztów opieki.
Wydając rozstrzygnięcie sędzia oparła się przede wszystkim na opinii biegłego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, który wskazał, m.in. że zbyt mała ilość gąbek w basenie mogła powodować zagrożenie dla zdrowia naszego Klienta i innych użytkowników (do urazu doszło w wyniku uderzenia o metalową konstrukcję, która znajduje się pod gąbkami). Regulamin obowiązujący w obiekcie w dniu zdarzenia nie był odpowiedni względem zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników i dostatecznie nie przewidywał wystąpienia urazów oraz ich negatywnych następstw.
Ponadto podkreślono, że Park Trampolin odpowiada za szkodę na zasadzie ryzyka i nie może z góry wyłączyć swej odpowiedzialności w tym także powołując się na zapisy Regulaminu.
Wyrok nieprawomocny.
Sprawę prowadzi adw. Krzysztof Pączek

Możliwość komentowania została wyłączona.